Jaký je princip extrakční metody čištění koberců/čalounění?

Jediným skutečně efektivním způsobem je čištění tzv. mokrou cestou, kdy je čistící roztok pomocí čerpadla pod tlakem vstřikován tryskami hluboko do vlákna koberce/čalounění (A) a následně je vše odsáváno (C). Roztok způsobí rozpuštění nečistot (B), které jsou následně odsáty hubicí (C) do sběrné nádoby extraktoru. Pouze tento způsob zaručuje dokonalé vyčištění až do hloubky vláken, oživení barev, zneškodnění roztočů a zbavuje koberce/čalounění zatuchlého pachu.
Stacks Image 1644

Pro které typy koberců/čalounění je extrakční metoda vhodná?

Extrakční metoda je vhodná pro většinu typů materiálů. Základním předpokladem použití této metody je, že materiál musí být barevně stálý, vodovzdorný. Dalším omezením je případ, pokud je materiál lepený vodou-rozpustnými lepidly. Za dodržení určitých principů lze použít i na materiály z přírodních vláken (kokos, juta, sisal, mořská tráva, dále pro hedvábné, bavlněné a perské koberce).

Jak často čistit extrakční metodou?

Četnost použití metody mokrého čištění koberců/čalounění je dána jednak způsobem využití daného prostoru, mírou znečištění koberce/čalounění, a také pravidelností běžného úklidu. U zátěžových koberců například v kancelářích je tedy vhodné čistit koberce častěji než u běžně používaných bytových koberců.
běžné bytové koberce 1-2x ročně
zátěžové koberce a koberce v kancelářích 2-3x ročně
prostory s pobytem dětí, mateřské školy, u alergiků, astmatiků, nebo při pobytu domácích zvířat min. 3x ročně

Jaká je doba vysychání čištěné plochy?

Po čištění extrakční metodou nezůstávají koberce/čalounění mokré, ale pouze vlhké, protože díky výkonnému extraktoru dochází k důkladnému odsátí čistícího roztoku z čištěné plochy. I přesto je nutné čištěnou plochu nechat vyschnout. Doba vysychání je závislá opět na typu konstrukce nášlapné vrstvy koberce, na délce vlasu koberce na teplotě a vlhkosti a míře větratelnosti. Přibližná doba se u extrakčního čištění pohybuje mezi 2-4 hodinami.
Ze zdravotních důvodů dlouhodobě nepříjímáme zakázky až do odvolání.

Stacks Image 6004

Stacks Image 6021

Doprava po Břeclavi zcela ZDARMA